Все още има високо ниво на тревожност, защото обстоятелствата непрекъснато се променят, а много хора се оплакват от непрекъснатото пребиваване вкъщи на всички членове на семейството, което неизбежно води до конфликтни ситуации.
Ограниченията за пътуването и посещаването на различни обществени места несъмнено оказва влияние върху психическото ни здраве. Вероятно трябва да намерим “златната среда”, така че да предпазваме себе си и другите по най-добрия и отговорен начин и да се опитаме да се грижим за себе си в кръга си на влияние, който остава, когато приемат нещата, които не могат да контролират. Това може да означава поддържането на здравословни дистанционни контакти с роднини и приятели или практикуване на хоби или други занимания.
Важно е да не изпадаме в крайности. Достатъчно е да имаме малко тревожност, която да ни позволи да предпазим себе си и другите, но не прекалено много, за да не изпадаме в панически състояние.
Вилияна Малева изтъкна, че здравната криза трябва да ни направи по-солидарни и вижда повече чувствителност у българите към болката на другия, а не само към собствените затруднения.